Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Sportovní ples / 21.02.2024
Sobotní večer 17. února patřil sportovcům v gala. Tentokrát se nesešli na sportovištích, ale v kulturním domě. Navázali na šestnáctiletou tradici sportovních plesů a po osmileté pauze si uspořádali sportovní ples. Organizátorští matadoři předali žezlo mladším a práce se poprvé chopila parta nadšenců kolem Dominika Horáka a Marka Kašpara, kteří měli na starost hlavní koordinaci plesu. Večerem provázel stand-up komik a moderátor Miloš Knor, o hudbu se postarala kapela z Ostravy Foxy Hunters.
Prodejna Kompas           
Milevské maškary 2024 / 21.02.2024
Tradice Milevských maškar sahá až do roku 1862. Z tohoto roku pochází zmínka o veselém masopustu, jehož hlavní postavou je bůh vína Bakus, každoročně v závěru masopustu popravený a poté znovuzrozený. Spolek Milevské maškary od roku 1862 počítá 162 letou tradici, i když během světových válek nebo v nedávné době kvůli pandemii koronaviru měly maškary odmlku. Za první republiky byly i zakázané, když si dělaly šoufky z vrchnosti. Právě kvůli těmto vtípkům - třeba z nedostatku toaletního papíru nebo kvůli různým jinotajům, jezdili natěšení lidé na Milevské maškary i za minulého režimu. Dnes už milevský masopust politickou satiru v podstatě opustil. Není ale o to méně oblíbený. Letos organizátoři zaregistrovali 724 masek a 5233 platících návštěvníků. Lidé si užívali veselí a bohatého programu.

Prodejna Kompas           
Byli jsme na Letné / 24.06.2019
Český národ se probudil z apatie. Zdá se, že už mu není jedno, kdo mu vládne. Přibývá lidí, kteří nejsou ochotni vyměnit pravdu a svobodu za mísu čočovice. Premiér pořád nechápe, o co těm lidem jde. Vždyť jim zvýšil mzdy a snížil jízdné ve vlaku i v autobuse. Pravda, zaplatí si to sami ze svých daní, ale to si přece většina voličů neuvědomuje. O co demonstrantům vlastně jde a kdo jim platí cestovné, techniku a služby? Vždyť ty demonstrace musí být ohromě prodělečné! Bohužel premiér sice umí zacházet s penězi, ale pojmům jako čest, pravda, slušnost nebo svoboda nerozumí, a proto nemůže porozumět ani požadavkům demonstrantů. Proto český "Crime Minister" se slušnými lidmi těžko domluví. A slušných, statečných a obětavých lidí je v našem národě hodně, jak se ukázalo v neděli na Letné. Čím dříve si to politici uvědomí, tím lépe pro ně.
Pavel Bolek           
Demonstrace pokračují / 13.06.2019
V úterý 11.6.2019 se na milevském náměstí sešlo opět více než 100 lidí, aby vyjádřili svůj odpor proti jednání trestně stíhaného premiéra Babiše. Upozornili na to, že premiér do důležitých státních funkcí dosazuje lidi, kteří jsou loajálnější k němu osobně než ke svému státu. Zprávu EU kritizující jeho osobní střet zájmů lživě nazývá útokem na Českou republiku. Pouze kvůli masovým protestům občanů se zatím neodhodlal vyměnit nejvyššího státního zástupce. Příklady zneužití moci vítězem svobodných voleb známe z historie fašismu a komunismu. Pojistkou proti tomu je statečný odpor velkého počtu občanů. Proto se účastníci rozhodli podpořit svou účastí další demonstraci, která se bude konat v neděli 23.6.2019 od 16:30 v Praze na Letné. Z Milevska bude vypraven autobus, odjezd z náměstí je 23.6.2019 ve 13:30h. Pokud plánujete autobus využít, dejte včas to vědět na mail <A href=mailto:majkalal@seznam.cz?subject=Autobus_Praha>majkalal@seznam.cz</A>
Pavel Bolek           
Babiše nechceme / 29.05.2019
V úterý 28.5.2019 se na milevském náměstí Edvarda Beneše opět sešlo více než 100 občanů Milevska a okolních obcí na demonstraci proti počínáním premiéra Babiše. Trestně stíhaný premiér se snaží ovlivnit justici výměnou ministrů, dotuje soukromou firmu Agrofert ze státních peněz nekrytých dotacemi EU, jedná přezíravě s novináři a občany, kteří s ním nesouhlasí a poškozuje pověst České republiky v zahraničí. Demonstranti informovali místní občany o průběhu velké demonstrace v Praze na Václavském náměstí a vyjádřili přesvědčení, že pravdou, odvahou a obětavostí lze ještě demokracii v naší zemi zachránit i proti vůli premiéra, který disponuje ekonomickou a státní mocí, kvalitním marketingem a sdělovacími prostředky. Organizátoři vyzvali občany, aby pokračovali v protestech, dokud bude českým premiérem trestně stíhaný agent StB.
Pavel Bolek           
Benešovou nechceme / 14.05.2019
Více než 80 občanů Milevska a okolních obcí se sešlo v pondělí 13.5.2019 na milevském náměstí, aby vyjádřili svůj nesouhlas se jmenováním Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Důvodem je obava, že Marie Benešová neskýtá záruku nezávislosti soudů a státních zástupců. V minulosti úzce spolupracovala s podvodníky zapletenými do akce ROP Severozápad a podala trestní oznámení na lidi, kteří na jejich podvody upozornili. Velmi znepokojující je také to, že Marii Benešovou jmenoval ministryní spravedlnosti premiér Babiš den poté, co Policie ČR navrhla jej obžalovat z trestného činu dotačního podvodu.
Demonstranti podpořili požadavky hnutí Milion chvilek pro demokracii, reprezentovaného Mikulášem Minářem, a dokázali, že jsou schopni obětovat svůj čas i pohodlí pro záchranu demokracie v naší zemi.
Pavel Bolek           
Životní jubileum / 01.02.2017
V pondělí 30.ledna oslavila 60.narozeniny dlouholetá a zakládající členka Farní charity Milevsko Jaroslava Šiková. V této organizaci pracuje již od jejího vzniku, od roku 1999, kdy byla milevská charita založena s vlastní právní subjektivitou. Jaroslava Šiková zde však pracovala ještě dříve, v úplných začátcích vzniku naší charity. Všechny roky se věnovala a stále se věnuje terénní pečovatelské službě. Uživatelé služby i kolegyně v práci ji mají rádi, protože je velice obětavá, pracovitá. zodpovědná a do své práce dává i kus srdce. Křesťanské hodnoty jsou jí výzvou i posilou do každodenní práce.
Přejeme jí do dalších let Boží požehnání, mnoho lásky a zdraví, spokojenost doma i v práci. Za vše, co pro vznik a rozvoj místní charity udělala, patří Jarce Šikové veliký dík !

Za celou Farní charitu Milevsko

--
Alena Růžičková
ředitelka Farní charity Milevsko
U Bažantnice 561
399 01 Milevsko
tel.: 734 435 162, e-mail: charita.mil@seznam.cz
IČ: 63263416
bank.spojení: ČSOB-Pošt.spořitelna
č.účtu: 193699144/0300
www.fchm.cz
technik Kompas           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]