Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Huební sklepy - Oskar Petr a Jirka Vopava / 23.01.2012
Hudební sklepy zahájily rok 2012 lednovým koncertem Oskara Petra. Petra, legendu českého folkrocku a současného hitmakera, doprovodil v akustickém duu dlouholetý spoluhráč Jirka Vopava (housle, mandolína, zpěv). Zatímco v první polovině si měla zcela zaplněná Galerie M (48 posluchačů) možnost poslechnout hity jako Medvídek (v angličtině), Zmzlinář (proslavený filmem Pupendo), Krylovu Cesta je prach a dávné hity skupiny Marsyas, druhá polovina koncertu se nesla ve znamení Petrova sólového projektu Fabrica Atomica. Zejména zde vyniklo, jakou plnokrevnou, dynamickou pop-rockovou hudbu ve dvojici s brilantním rockovým a bluegrassovým houslistou Jiřím Vopavou vytváří. Hojně zaplněný sál Galerie M takovou hudbu přijal s nadšením.

Příští program:
Jiří Dědeček, pátek 10. února, kavárenské uspořádání, obsluha Vinotéka KD WINE

Josef Veverka
Pavel Bolek           
Podzim v Latinské škole ve znamení Ypsilonky / 11.11.2011
V rychlém sledu za sebou navštívili dva známí herci z divadla Ypsilonka Latinskou školu milevského kláštera. Nejprve přivítala paní Suchanová, která se známými osobnostmi vede rozhovory, Pavla Nového (3.11.2011), o pár dnů později jeho kolegu Jiřího Lábuse (7.11.2011).
Pavel Nový působí v Ypsilonce od září 1989, jako elév začínal v divadle v Příbrami. Přišel v tradičních kraťasech, vzpomínal na divadelní role a střídal jednu vtipnou historku za druhou. Zmínil i oblíbenou komedii S tebou mě baví svět či kultovní film s úžasnou muzikou Balada pro banditu (napsal Milan Uhde). Hovořil také o své nemoci, kdy se mu na dovolené na Krétě v září 2007 udělalo špatně a pak ještě několikrát doma v Čechách, než zcela zkolaboval (vir západonilské horečky). Pobyl dlouho na ARO v Motole (zhubl 30 kg), pak rehabilitoval v Kladrubech. Z celkového komatu a nehybnosti se dostal na invalidní vozík, pak k fr. holím a nyní chodí a opět hraje. Má silnou vůli, smysl pro humor a obrovské zázemí v rodině. Zdůraznil, jak je důležité být s nemocným, i když je na přístrojích a na okolí působí, že nevnímá. Potvrdil, že věděl, kdy jsou jeho blízcí s ním. Závěrem všem popřál „Mějte se rádi!“

Jiří Lábus, kromě angažmá v Ypsilonce (již 40 roků) , hraje v divadle Kalich, Viola a UMGELT. Jeho mladší bratr šel ve stopách otce, je uznávaným architektem. Matka byla zdravotní sestra a nikdo z rodiny k herectví netíhnul. Jiří už v dětství propadl loutkovému divadlu, herectví ho naplňuje, smích diváků mu dodává energii. Současně nyní hraje v patnácti představeních. Role se mu nepletou. Pracuje také v dabingu (např. seriál Simpsnovi) a pravidelně účinkuje v rozhlase (Rodinka). S jeho blízkým spolupracovníkem a kamarádem Oldřichem Kaiserem ho seznámila kdysi dávno Naďa Konvalinková. Je výborný bavič, diváci jeho vyprávění přerušovali výbuchy smíchu. Vzpomínal na různé recese, které prováděl i s Jaruš Hanušovou. Zmínil se o natáčení seriálu Arabela, jako Rumburaka ho poznávaly i děti v Řecku a na Thajvanu. Účinkoval i v řadě filmů (Páni kluci, Hra o jablko, Proč nevěřit na zázraky, Amerika /dostal cenu Českého lva/, Babí léto, Zapomenuté světlo a úspěšnou trilogii Slunce, seno…..). Lábus suše poznamenal, že by nebyl dobrý řidič,tak proto si nikdy nekoupil auto. Chalupu má ve Volyni. Jezdí s přáteli, autobusem, v Praze taxíkem nebo tramvají. V Ypsilonce je výborné složení herců, kteří včetně vedení (J.Schmid) mají stejný smysl pro legraci, nezávidí si a jsou jako jedna velká rodina. Každý tam musí hrát na hudební nástroj, Lábus chodil dva roky do houslí, tady to zúročil. Sport moc rád nemá, bojí se míče, ale rok a půl boxoval. Žije sám, na Štědrý den je u svého bratra. Rád vaří, na Boží hod vánoční chystá jídlo cca pro deset přátel, nejraději připravuje zvěřinu.
Zdeněk Urban           
Tělocvičná akademie TJ Sokol Milevsko 2011 / 11.02.2011
Tělocvičná jednota Sokol Milevsko uspořádala ve čtvrtek 10.2.2011 dvě dopolední a jedno večerní představení Tělocvičné akademie. Celkem 250 cvičenců všech věkových kategorií předvedlo zajímavé skladby a ukázky cvičení oddílů všestrannosti, sportovní a moderní gymnastiky. Kapacita sportovní haly (400 diváků) na všechna 3 představení byla vyprodána.

Dopolední představení navštívila redaktorka ČT24 Kristýna Vrkočová a natočila z něj krátkou reportáž. <A href="http://www.ct24.cz/regionalni/115135-milevskemu-sokolu-je-dvacet-let/" target=_blank>Najdete ji zde.</A>

<A href="http://www.jihocesketydeniky.cz/fotogalerie/galery/152" target=_blank>Fotografie provedení jednotlivých skladeb najdete zde.</A>
Pavel Bolek           
Nový starosta a rada Města Milevska / 11.11.2010
Ve středu 10.listopadu 2010 se v Domě kultury v Milevsku konalo ustavující zasedání nově zvoleného Zastupitelstva Města Milevska. Zastupitelé zvolení za strany, které se deklarovaly jako pravicové (ODS, TOP09, Svobodní), přestože měli v zastupitelstvu většinu, se spolu nedokázali dohodnout. Proto byli do 7-členné Rady Města Milevska zvoleni 3 zástupci ODS a 4 zástupci ČSSD.

Rada Města Milevska bude od 10.11.2010 pracovat ve složení:

Zdeněk Herout (ODS) - starosta
Martin Třeštík (ČSSD) - místostarosta
Zdeněk Hobzek (ODS) - radní
Ivana Stráská (ČSSD) - radní
Martin Kupec (ODS) - radní
Vlasta Machartová (ČSSD) - radní
Václav Pavlečka (ČSSD) - radní
Pavel Bolek           
Výsledky komunálních voleb 2010 v Milevsku / 18.10.2010
O víkendu jsme si zvolili tyto zastupitele:

Zdeněk Herout, ODS
Zdeněk Hobzek, ODS
Marie Jelenová, ODS (11.místo na kandidátce ODS)
Michal Polanecký, ODS
Martin Kupec, ODS
Jaroslav Peták, ODS

Ivana Stráská, ČSSD
Martin Třeštík, ČSSD
Václav Pavlečka, ČSSD
Ladislav Macháček, ČSSD
Vlasta Machartová, ČSSD (14.místo na kandidátce ČSSD)

Pavel Procházka, TOP09
Lubomír Šrámek, TOP09
Oldřich Kofroň, TOP09

Bohuslav Beneš, KSČM
Jiří Kotalík, KSČM
Jitka Kofroňová, KSČM

Ivan Radosta, Svobodní
Miroslav Doubek, Svobodní

Miroslava Pučelíková, KDU-ČSL

Marie Polívková, VV

Všem zvoleným blahopřeji a těším se, že budou naše město spravovat moudře a nezištně!
Pavel Bolek           
Předvolební utkání kandidátů do městského zastupitelstva / 11.10.2010
Ve středu 6.října večer se v milevském Domě kultury uskutečnilo historicky první předvolební utkání kandidátů do městského zastupitelstva. Každou ze sedmi stran reprezentovali dva kandidáti. Zastoupené byly strany KDU-ČSL, Top09, ČSSD, ODS, KSČM, VV a Svobodní. Utkání moderovala redaktorka Milevských novin Libuše Kolářová.

V úvodu každá strana představila svůj volební program. Mezi programy jednotlivých stran přitom nebyly velké rozdíly. KDU-ČSL se chce více zaměřit na komunikaci s veřejností, TOP09 chce podporovat všechny generace, ČSSD nabízí svoje odborníky, ODS plní volební sliby, KSČM nehledá politiku, ale věcná řešení, Věci veřejné se zaměří na pořádek a bezpečnost a Svobodní na lepší hospodaření s městskými penězi.

V dalším bloku kandidáti odpovídali na dotazy moderátorky a nakonec na dotazy publika. Diskuse byla věcná a otevřená, dotazy byly pro každou stranu specifické. Odpovědi kandidátů už tolik ne. Většina kandidátů byla již v současném zastupitelstvu nebo dokonce v radě. K jejich vzájemnému rozlišení by proto přispělo, kdyby řekli, která rozhodnutí stávajícího zastupitelstva nebo rady při hlasování nepodpořili, nebo naopak prosadili proti vůli svých konkurentů. Takový dotaz však bohužel nezazněl.

V závěrečném bloku každá strana zopakovala svoje hlavní volební heslo.

Celkový velmi dobrý dojem z besedy i z komunikačních schopností většiny kandidátů trochu kazila malá účast obecenstva - přišlo jenom asi 70 občanů. Ostatní už buď mají jasno koho volit, nebo se k volbám nechystají.
Pavel Bolek           
Přebor TJ Sokol Milevsko ve sportovní gymnastice / 16.04.2010
V sobotu 10.4.2010 se v milevské sokolovně uskutečnil přebor Tělocvičné jednoty Sokol Milevsko ve sportovní gymnastice a ve šplhu. Zúčastnilo se jej více než 30 závodníků v 6 věkových kategoriích. Vybraní závodníci postoupili na župní (krajský) přebor, který se koná v Písku v sobotu 17.4.2010. Fotografie vitězů najdete v sekci Fotogalerie v lévém sloupci úvodní stránky tohoto webu.
Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]