Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Papež poprvé v Milevsku / 14.02.2010
Králem letošních maškar byl vyhlášen papež, který na svém pověstném papamobilu v sobotu 13. února 2010 poprvé v historii navštívil Milevsko.

Masopustní průvod se letos po několika hubených letech opravdu vydařil. Navzdory tuhé zimě přišla spousta masek i diváků, kteří se dobře bavili. Do pochodu jim zahrála tradiční milevská kapela Kovačka. Na náměstí pokračoval program vtipným koncertem kapely Péro za kloboukem a Žlutý fialky, konzumací medoviny, piva a jiných dobrot, zdoláváním sněhové hory a dalšími atrakcemi.

Večer v Domě kultury se na maškarní zábavě všichni vyblbli za doprovodu Milevské kapely Elizabeth. Je vidět, že Milevšťáci se umí bavit a udržovat tradice.

Hlavní zásluhu o to mají sponzoři JUB, ZVVZ a ZVVZ-Enven a organizátoři Karel Procházka a Vít Kratochvíl.

Moje fotky z maškarního průvodu najdete v naší fotogalerii - přístup do ní je z úvodní stránky. Pokud chcete publikovat vlastní fotky, tak neváhejte, trochu je zmenšete do velikosti 200KB a šup s nimi na web.
Pavel Bolek           
Střecha nám spadla / 14.02.2010
Jako v písničce "Pec nám spadla" jsem si připadal při pohledu na spadlou střechu autobusového nádraží v Milevsku. Podle dostupných informací střecha náhle lehla k zemi pod tíhou sněhu závanem jižního větru v sobotu 31.ledna 2010 kolem 14.hodiny odpolední. Naštěstí v tu dobu se pod střechou nikdo nenacházel, takže nebyl nikdo zraněn.

Střecha nebyla zrovna ozdobou města, takže snad nebude milevšťákům příliš chybět. Spíše možná otevře nové kolo diskuse o dalším využití plochy autobusového nádraží.
Pavel Bolek           
28. října 2009 se v Milevsku tančilo / 02.11.2009
Oslava narozenin Československa byla letos v Milevsku (narozdíl od minulých let) přístupná veřejnosti.

Starosta Zdeněk Herout a senátor Pavel Eybert ve svých projevech připomněli historii naší republiky, její významné osobnosti a tragické dějinné události, s jejichž následky se dodnes těžko vyrovnáváme.

Vyvrcholením oslavy byla Československá hymna, kterou překrásně zazpívala 8-členná táborská vokální skupina His Masters Voice Band.

Pak byl promítnut krátký film zobrazující volbu a projevy všech dosavadních československých a českých presidentů.

Po filmu pokračoval koncert vokální skupiny His Masters Voice Band. Zazpívali slavné světové melodie včetně nejslavnějších písní Jaroslava Ježka.

Na závěr večera zahrála instrumentální skupina z Českých Budějovic. Na známé jazzové, bluesové a swingové melodie se všem vytrvalcům výborně tančilo.

Škoda, že nepřišlo více diváků, určitě by se dobře bavili. Třeba si najdou čas v příštím roce.
Pavel Bolek           
Architektonická soutěž na centrum Milevska / 26.03.2009
Dne 25.3.2009 se v Milevsku poprvé sešla pracovní skupina z řad zastupitelů a odborníků za účasti městského architekta Ing.Kobery. Skupina pod vedením zastupitele Třeštíka si vytkla za cíl do léta 2009 připravit zadání pro architektonickou soutěž na řešení centra Milevska. Samotná soutěž má probíhat do léta 2010 a vítězné návrhy mají být odměněny. Předložené návrhy pravděpodobně budou základem vyhlášky, která by měla regulovat výstavbu v centru města, a mohou být též dobrou inpirací pro investory. Doufáme, že soutěž bude zajímavá a přístupná veřejnosti.
Pavel Bolek           
A je to tady ! / 23.03.2009
"Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují.
Zvrat nastane ve chvíli , kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými. Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí.
Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově."

Karel Marx 1867 - "Kapitál"

... Nerad přiznávám - je to za dveřmi!
Pavel Bolek           
Pozor na GTS Novera ! / 06.03.2009
Pozor na společnost GTS Novera!
Tato společnost poskytuje předražené služby a když chce účastník ukončit smlouvu, brání mu v tom pomocí právních kliček.

Příklad:
Účastníkovi skončil závazek a stále platí za připojení rychlostí 6Mb/s měsíčně 946 Kč. Když účastník zjistí, že konkurenční Telefonica O2 poskytuje rychlejší připojení 8Mb/s za nižší cenu 475 Kč měsíčně a podá výpověď s jednoměsíční výpovědní lhůtou, GTS Novera vyrukuje se Všeobecnými podmínkami a nutí účastníka zaplatit ještě 3 měsíce navíc, t.j. celkem 2838 Kč!
Přitom si GTS Novera mění všeobecné podmínky libovolně podle vlastního rozhodnutí a na změnu upozorňuje účastníka drobným písmem na spodním okraji faktury, aby si jí pokud možno nikdo nevšiml !!!

Bohužel se tímto jednáním GTS Novera zařadila mezi podvodné firmy, které lákají zákazníky klamavými inzeráty.
Pavel Bolek           
V Milevsku otevřen první obchod na světě pro dřevorubecké sporty / 22.01.2009
v Milevsku byla slavnostně otevřena nová autorizovaná prodejna STIHL a VIKING. Jejím majitelem je Martin Komárek. Ten je široké veřejnosti znám jako propagátor a úspěšný reprezentant v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports. Mezi jeho největší úspěchy bezesporu patří čtyři tituly z mistrovství Evropy v řadě. V letošní sezóně se mu dokonce podařilo získat všechny cenné kovy – bronz v individuálním závodě na ME, stříbro na MS a zlato v závodě družstev na ME. Kromě toho je i držitelem několika rekordů zapsaných v Guinessově knize rekordů v sochání motorovou pilou.

Nová prodejna se nachází jen několik desítek metrů od hlavního náměstí v Milevsku, v ulici 5. května číslo 102. Kromě široké nabídky strojů STIHL a VIKING, nabízí jako jediná prodejna na světě i kompletní vybavení pro dřevorubecký sport STIHL Timbersports (mot. pily, ruční pily, sekery, ochranné pomůcky apod.) Součástí prodejny je samozřejmě i výborně vybavený servis. Prostory prodejny, servisu a skladu mají dohromady zhruba 70m2. Zajímavostí je, že ten kdo si v tomto obchodě koupí výrobek STIHL, tak si jej odnese s autogramem Martina Komárka.

Martin Komárek, tento počin komentuje: „Otevřením prodejny jsem si splnil svůj dávný sen, který sním již devět let. Myslel jsem sice, že ho zrealizuji později, ale podařilo se mi to již nyní. Samotná příprava prodejny zabrala zhruba měsíc a spolkla nemalý objem prostředků a času. Je to pro mě nová výzva a to přesto, že v následujících letech bych se chtěl stále především věnovat timbersportu. Na druhou stranu jsem si vědom, že závodní kariéra je také závislá na zdraví, což potvrdilo i mé loňské vážné zranění ramene. Proto musím více myslet na budoucnost. A možná tomu dopomohl i osud, který mě svedl dohromady s Karlem Bursíkem, mým partnerem v prodejně, na jehož bedrech bude i větší část práce spojená s denním provozem prodejny.“ Dále Martin glosuje, co bude dělat za deset let: „Rád bych se určitě věnoval nadále timbersportu a to na té nejvyšší úrovni. Vždyť na Novém Zélandě jsou lidé, kteří sekají i po sedmdesátce. Vše, ale záleží na výkonnosti a především zdraví. Nebo možná budu již spokojeně opravovat motorové pily v zadní části prodejny v servisu.“
Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]