Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Nový starosta a rada Města Milevska / 11.11.2010
Ve středu 10.listopadu 2010 se v Domě kultury v Milevsku konalo ustavující zasedání nově zvoleného Zastupitelstva Města Milevska. Zastupitelé zvolení za strany, které se deklarovaly jako pravicové (ODS, TOP09, Svobodní), přestože měli v zastupitelstvu většinu, se spolu nedokázali dohodnout. Proto byli do 7-členné Rady Města Milevska zvoleni 3 zástupci ODS a 4 zástupci ČSSD.

Rada Města Milevska bude od 10.11.2010 pracovat ve složení:

Zdeněk Herout (ODS) - starosta
Martin Třeštík (ČSSD) - místostarosta
Zdeněk Hobzek (ODS) - radní
Ivana Stráská (ČSSD) - radní
Martin Kupec (ODS) - radní
Vlasta Machartová (ČSSD) - radní
Václav Pavlečka (ČSSD) - radní
Pavel Bolek           
Výsledky komunálních voleb 2010 v Milevsku / 18.10.2010
O víkendu jsme si zvolili tyto zastupitele:

Zdeněk Herout, ODS
Zdeněk Hobzek, ODS
Marie Jelenová, ODS (11.místo na kandidátce ODS)
Michal Polanecký, ODS
Martin Kupec, ODS
Jaroslav Peták, ODS

Ivana Stráská, ČSSD
Martin Třeštík, ČSSD
Václav Pavlečka, ČSSD
Ladislav Macháček, ČSSD
Vlasta Machartová, ČSSD (14.místo na kandidátce ČSSD)

Pavel Procházka, TOP09
Lubomír Šrámek, TOP09
Oldřich Kofroň, TOP09

Bohuslav Beneš, KSČM
Jiří Kotalík, KSČM
Jitka Kofroňová, KSČM

Ivan Radosta, Svobodní
Miroslav Doubek, Svobodní

Miroslava Pučelíková, KDU-ČSL

Marie Polívková, VV

Všem zvoleným blahopřeji a těším se, že budou naše město spravovat moudře a nezištně!
Pavel Bolek           
Předvolební utkání kandidátů do městského zastupitelstva / 11.10.2010
Ve středu 6.října večer se v milevském Domě kultury uskutečnilo historicky první předvolební utkání kandidátů do městského zastupitelstva. Každou ze sedmi stran reprezentovali dva kandidáti. Zastoupené byly strany KDU-ČSL, Top09, ČSSD, ODS, KSČM, VV a Svobodní. Utkání moderovala redaktorka Milevských novin Libuše Kolářová.

V úvodu každá strana představila svůj volební program. Mezi programy jednotlivých stran přitom nebyly velké rozdíly. KDU-ČSL se chce více zaměřit na komunikaci s veřejností, TOP09 chce podporovat všechny generace, ČSSD nabízí svoje odborníky, ODS plní volební sliby, KSČM nehledá politiku, ale věcná řešení, Věci veřejné se zaměří na pořádek a bezpečnost a Svobodní na lepší hospodaření s městskými penězi.

V dalším bloku kandidáti odpovídali na dotazy moderátorky a nakonec na dotazy publika. Diskuse byla věcná a otevřená, dotazy byly pro každou stranu specifické. Odpovědi kandidátů už tolik ne. Většina kandidátů byla již v současném zastupitelstvu nebo dokonce v radě. K jejich vzájemnému rozlišení by proto přispělo, kdyby řekli, která rozhodnutí stávajícího zastupitelstva nebo rady při hlasování nepodpořili, nebo naopak prosadili proti vůli svých konkurentů. Takový dotaz však bohužel nezazněl.

V závěrečném bloku každá strana zopakovala svoje hlavní volební heslo.

Celkový velmi dobrý dojem z besedy i z komunikačních schopností většiny kandidátů trochu kazila malá účast obecenstva - přišlo jenom asi 70 občanů. Ostatní už buď mají jasno koho volit, nebo se k volbám nechystají.
Pavel Bolek           
Přebor TJ Sokol Milevsko ve sportovní gymnastice / 16.04.2010
V sobotu 10.4.2010 se v milevské sokolovně uskutečnil přebor Tělocvičné jednoty Sokol Milevsko ve sportovní gymnastice a ve šplhu. Zúčastnilo se jej více než 30 závodníků v 6 věkových kategoriích. Vybraní závodníci postoupili na župní (krajský) přebor, který se koná v Písku v sobotu 17.4.2010. Fotografie vitězů najdete v sekci Fotogalerie v lévém sloupci úvodní stránky tohoto webu.
Pavel Bolek           
Seminář na téma: Utrpení-smrt-pastorace / 12.03.2010
Zemřel stár a sytý dnů

Milevsko – Farní charita Milevsko sídlí v prostorách kláštera. V místnosti , kterou s laskavým svolením milevských premonstrátů užívá, se konal ve středu 3. března seminář. Cyklus Utrpení – smrt – pastorace tvoří pět dílů, z nichž první část přednesl duchovní asistent Diecézní charity v Českých Budějovicích dr. Michal Opatrný.

Setkání mělo za cíl zamyslet se hlouběji nad utrpením, což bylo přínosné zvláště pro zaměstnance Farní charity Milevsko. Pro ně byl seminář určen, neboť pracovnice pečovatelské služby se s utrpením setkávají velice často. Ale byli zde i hosté z kláštera, např. p. Jakub Berka. Jako příklad utrpení posloužil příběh ze Starého zákona o životě a utrpení Jóba. Jeho zkoušky, utrpení a vyznání vyúsťují v požehnaný konec jeho dlouhého života slovy: I zemřel Jób stár a sytý dnů. Po závěrečné diskuzi se zúčastnění shodli na tom, že důležité je uzdravit vztahy mezi lidmi. I ty bývají často důvodem k utrpení, např. válka, psychické násilí, šikana. To je utrpení zbytečné. Jeho opakem je utrpení přirozené, jako je nemoc nebo přírodní katastrofy. A smysl utrpení? To je obestřeno tajemstvím. Jisté je to, že utrpení posouvá člověka dál, vychovává ho a pomáhá přehodnocovat jeho hodnoty.
Další část semináře bude v září.
Alena Růžičková
Farní charita Milevsko           
Papež poprvé v Milevsku / 14.02.2010
Králem letošních maškar byl vyhlášen papež, který na svém pověstném papamobilu v sobotu 13. února 2010 poprvé v historii navštívil Milevsko.

Masopustní průvod se letos po několika hubených letech opravdu vydařil. Navzdory tuhé zimě přišla spousta masek i diváků, kteří se dobře bavili. Do pochodu jim zahrála tradiční milevská kapela Kovačka. Na náměstí pokračoval program vtipným koncertem kapely Péro za kloboukem a Žlutý fialky, konzumací medoviny, piva a jiných dobrot, zdoláváním sněhové hory a dalšími atrakcemi.

Večer v Domě kultury se na maškarní zábavě všichni vyblbli za doprovodu Milevské kapely Elizabeth. Je vidět, že Milevšťáci se umí bavit a udržovat tradice.

Hlavní zásluhu o to mají sponzoři JUB, ZVVZ a ZVVZ-Enven a organizátoři Karel Procházka a Vít Kratochvíl.

Moje fotky z maškarního průvodu najdete v naší fotogalerii - přístup do ní je z úvodní stránky. Pokud chcete publikovat vlastní fotky, tak neváhejte, trochu je zmenšete do velikosti 200KB a šup s nimi na web.
Pavel Bolek           
Střecha nám spadla / 14.02.2010
Jako v písničce "Pec nám spadla" jsem si připadal při pohledu na spadlou střechu autobusového nádraží v Milevsku. Podle dostupných informací střecha náhle lehla k zemi pod tíhou sněhu závanem jižního větru v sobotu 31.ledna 2010 kolem 14.hodiny odpolední. Naštěstí v tu dobu se pod střechou nikdo nenacházel, takže nebyl nikdo zraněn.

Střecha nebyla zrovna ozdobou města, takže snad nebude milevšťákům příliš chybět. Spíše možná otevře nové kolo diskuse o dalším využití plochy autobusového nádraží.
Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]