Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Na Hůrkách vznikne prodejna dlažby a obkladů / 26.06.2008
Podle informace ze zasedání Zastupitelstva Města Milevska dne 25.6.2008 projevila firma STEJSTAV zájem o nevyužitý objekt bývalé prodejny AGROZET na Hůrkách v ulici Leoše Janáčka. Záměrem firmy STEJSTAV, která prodává hlavně stavební materiály, je vybudovat v zakoupeném objektu moderní prodejnu dlažby a obkladů.
Pavel Bolek           
Tyršovo náměstí zůstane parkem / 26.06.2008
Zastupitelé Města Milevska dne 25.6.2008 definitivně schválili změnu územního plánu č.4, podle které se mění určení pozemků ve 12 lokalitách v Milevsku. Přes výhrady některých zastupitelů byla odsouhlasena změna u všech pozemků kromě jednoho: Tyršovo náměstí zůstane parkem a nezmění se na pozemek pro dopravní obslužnost. Naproti tomu louka u prodejny Albert na Píseckém předměstí se na pozemek pro dopravní obslužnost změnila.
Pavel Bolek           
Veřejná diskuse o autobusovém nádraží a firmě Lídl / 19.04.2008
Ve čtvrtek 17.4.2008 uspořádal Městský úřad v Domě kultury v Milevsku veřejnou diskusi o využití prostoru autobusového nádraží.

Architekt Jan Hlavín zde prezentoval svůj návrh, podle kterého by na části plochy měla vzniknout dvouposchoďová obchodní budova. V přízemí by měla být prodejna potravin a v patře prostory k pronájmu pro obchody a služby.
Investorem budovy má být firma LÍDL, která nabízí za prodej 5000 m2 pozemku částku 15 mil.Kč.
Nebylo vysvětleno, kam se má přesunout autobusové nádraží, protože na jeho přesun na okraj města zatím nejsou peníze.

Proti přesunu autobusového nádraží předložili občané petici s 2737 podpisy.

Veřejné diskuse se zúčastnilo přes 50 občanů, část z nich se aktivně zapojila do diskuse.
Pan Hejný upozornil, že v Milevsku je nadbytek supermarketů, které sice vytvářejí pracovní místa, ale zároveň likvidují jiná pracovní místa v malých obchodech, takže jejich vliv na zaměstnanost je celkově záporný. Uvedl příklady z Rakouska, kde úřady v centru města neumožnili výstavbu české prodejny s odůvodněním, že musí chránit své domácí podnikatele.
Pan Klika upozornil, že důsledkem akce bude výrazné zvýšení dopravní zátěže v centru města.
Na totéž upozornila i paní Pešičková, které doporučovala pozemky v centru města neprodávat, ale pouze pronajímat.
Pan Kolář kritizoval nekoncepční řešení dopravy v Milevsku, jako příklad uvedl složitý způsob zajíždění k Domu kultury po vybudování prodejny PLUS.
Pan Málek připomněl, ža na pozemku na Píseckém předměstí, kam by se mělo přesunout autobusové nádraží, jsou podzemní inženýrské sítě, které by mohly výstavbu výrazně komplikovat.
Paní Kolářová doporučila, aby se Městský úřad nejprve zabýval otázkou, zda a jak chceme měnit využití prostoru v centru města a podle jejího výsledku případně vypsal architektonickou soutěž.
K zastáncům architektonické soutěže se přihlásil i pan Koliha a několik dalších diskutujících. Vadilo jim, že se předkládá a posuzuje pouze jediná varianta využití tak důležitého prostoru.
Paní Bauerová připomněla, že od doby vybudování autobusového nádraží značně ubylo autobusů a přibylo osobních aut, takže stávající autobusové nádraží je nevyužité a navíc nevzhledné. Proto by nějaké řešení uvítala.
Pan Ondruška připoměl, že firma LÍDL je z minulosti známá neetickým chováním - nepovolené kácení stromů, monitorování zaměstnanců a podobně. Uváděl příklady z historie a varoval před prodejem české půdy Němcům.
Pan Brožák prezentoval statistický rozbor petice podle bydliště signatářů. Uvedl, že významná část z 2737 signatářů (nikoliv však většina) neuvedla čitelné adresu, takže je nelze identifikovat.
Pan Vojtěch Janíček, zástupce firmy LÍDL, uvedl, že narozdíl od mnoha jiných investorů jeho firma je ochotna v Milevsku investovat řádově 120 mil.Kč a přistoupit na architektonické řešení Jana Hlavína. Firma provozuje v ČR 188 prodejen. O jinou lokalitu v Milevsku nemá v současnosti zájem, jsou však ochotni jednat o pronájmu pozemku v centru. Je mu známo, že německá firma Penny Market koupila firmu PLUS, v důsledku čehož budou v Milevsku 2 prodejny Penny Market.

Na připomínky občanů reagoval starosta pan Herout, místostarostové paní Stráská a pan Polanecký a radní pan Kašpar a paní Pučelíková. Starosta pan Herout a část členů rady chce, aby o využití prostoru autobusového nádraží rozhodlo zastupitelstvo. Místostarostka paní Stráská narhuje, aby rozhodli občané v místním referendu.

V závěru starosta pan Herout poděkoval přítomným za aktivní účast v diskusi i v petiční akci, protože považuje za dobré, když se občané zajímají o veřejné záležitosti.

Já děkuji panu starostovi a radním za to, že veřejnou diskusi ke kontroverznímu tématu zorganizovali.
Pavel Bolek
Pavel Bolek           
KARAMELO SANTO Z ARGENTINY HLAVNÍ HVĚZDOU PŘEŠTĚNICKÉHO FESTIVALU / 04.04.2008
Open Air Musicfest Přeštěnice náleží už po několik let ke stálicím jihočeské festivalové rodiny. Mezi jeho největší přednosti patří kromě maxima skvělé muziky také prostředí, do kterého je zasazen. Louky, lesy, stráně a kopečky, to jsou atributy slibující nefalšovanou relaxaci ve velkém stylu.
Ačkoliv malebná přírodní scenérie každoročně ožije gejzírem tónů, stylů, barev a pocitů, letošní osmý ročník přinese další hudební rozměr. Plochu pod přeštěnickým nebem ovládnou latinskoamerické rytmy, a to v podání jedné z nejzajímavějších a nejpopulárnějších argentinských kapel. Karamelo Santo (www.karamelosanto.com), headliner závěrečného festivalového večera, bezpochyby oslní originální muzikou založenou na kombinaci prvků rocku, ska, reggae či samby. A právě směsice stylů a rytmů je pro osmičlennou skupinu typická.
Historie kapely sahá do roku 1993 a je spjata s provincií Mendoza. První album La Kulebra spatřilo světlo světa rok poté. Díky jeho hudební rozmanitosti se dostává do popředí na domácí scéně. V roce 1997 se členové usazují v jedné čtvrti Buenos Aires, kde spolu začínají žít jako jedna velká rodina a kde vybudují studio. V něm také připravují druhou desku Perfectos Idiota, která zásluhou hitu Vas a volver slaví nečekaný úspěch a její prodej stoupá. Po několika vystoupeních v Argentině, Chile a Urguayi se kapela vydává na turné po Spojených státech a Mexiku. V této době za sebou má i účasti na velkých festivalech. Karamelo Santo také několikrát vystupují jako předkapela slavnějších Manu Chao, kteří se později mimo jiné podílejí i na třetím albu, nazvaném Los Gauchos a vydaném v lednu 2002. Los Guachos přivádí Karamelo Santo do Evropy. V zimě 2003 se vydávají na své zatím nejrozsáhlejší turné, hrají na vyhlášených festivalech vedle takových kapel, jakými jsou např. Metallica, Coldplay a jiné. Bodují také v německy mluvících zemích a jejich věhlas stoupá i mimo latinskou Ameriku. V České republice vystupovali například v rámci trutnovského festivalu Trutnov Open air Music Festival, Rock For People nebo Mighty Sounds. Posledním počinem kapely je deska Antema Pachama.
Více informací o této kapele naleznete na.
Tím ovšem přehled zahraničních hostů rozhodně nekončí. Pomineme-li dříve avizované Green Frog Feet (www.greenfrogfeet.de), které nemusíme v našich končinách více představovat, čeká na návštěvníky vystoupení maďarské punkrockové špičky Bankrupt (www.bankrupt.com), jež spojuje melodický drive kapel jako jsou the Clash či Ramones se syrovým punk ´n´rollem, nebo indie projektu Underground Fly (www.undergroundfly.com) ze sousedního Polska. Stylové rozpětí festivalu přinese další ska a reggea kapely – pařížskou formaci Oz One (www.myspace.com/ozoneska) nebo jinou francouzskou legendu Les Ejéctes (www.myspace.com/ejectes). Lákadlem domácí scény jsou především skupiny Kryštof, Vypsaná Fixa, Wohnout, Sunshine, Jaksi Taksi, Tleskač, UDG, Sto zvířat a spousta dalších. Celkově se představí kolem 50 výborných hudebních seskupení.
Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 600 Kč nebo partu vstupenku po pěti lupenech za 550 Kč. Stránky www.prestenice.cz obsahují všechny důležité informace.
Přeštěnice 2008 budou hýčkat své stoupence ve dnech 10.- 12. července. Kdo se zúčastní, pochopí, proč je logem tohoto festivalu rozzářené slunce.

Styly: rock, pop, punk, ska, indie, alternativa, hardcore,
Doprovodný program – film, divadlo, tanec

Učinkující

KARAMELO SANTO (ARG)
GREEN FROG FEET (D)
LES EJECTES (FR)
OZ ONE (FR)
THE DEAD NOTES (D)
THE FLYING WINDMILL (D)
BANKRUPT (HU)
UNDERGROUND FLY (PL)

KRYŠTOF
SUNSHINE
VYPSANÁ FIXA
WOHNOUT
STO ZVÍŘAT
IMODIUM
UDG
TLESKAČ
JAKSI TAKSI
E!E
TOTÁLNÍ NASAZENÍ
RYBIČKY48
ZNOUZECTNOST
VOLANT
MEDVĚD009
TICHO DE PRE CUPÉ BAND
MANDRAGE
HOUBA
VOTCHI
HODNĚ PODNĚ
RHODIAN
SELFISH
THE COOLERS
PUB ANIMALS
PESHATA
SUICIDE
POSSIBILNÍ EXPLIKACE
BAREVNÝ NÁTĚR
UNDERSIDE
LANDSHIP
HAPPYEND
YUMMY
YEMIDESET
DĚTSKÉ NÁPADY
ATARRI TEROR
PANKIX
CROSS BAND
ČUTACÍ MERUNA
VODOVOD
THE DESPAIRES
NO HEROES
Josef Kašpar           
Grantový program kultura 2008 / 04.04.2008
Rád bych upozornil všechny kulturní aktivisty, stejně jako organizátory a regionální umělce na vyhlášený podpůrný program Města Milevska pro oblast kultury ajeho uzávěrku 18.dubna 2008.
Charakteristika grantového programu:

Účel a cíle:

Hlavním cílem grantového programu je podpora kulturně vzdělávacích aktivit.
Je určena všem subjektům, které organizují projekty v této oblasti, neprofesionálním organizacím, spolkům i jednotlivcům.

Podporované aktivity musí být zaměřeny na rozšíření možností kulturního vyžití obyvatel města či regionu, a tím jeho propagaci. Zejména budou podporovány aktivity v oblasti tzv. menšinových žánrů, kulturního vyžití dětí a mládeže, záchrany a údržby drobných kulturních památek a propagaci místní kultury.
Finanční rámec programu je dán prostředky vymezenými pro něj v rozpočtu města Milevska a aktuálním nevyčerpaným zůstatkem těchto prostředků.
Maximální výše grantu:

Výše grantu je omezena částkou 20 000 Kč na jeden projekt. Rada města může rozhodnout o navýšení této částky.
Doba realizace podporovaných projektů:

Kalendářní rok 2008
Grantový kalendář:
Uzávěrka pro podání žádosti
1.kolo 18.4.2008
2.kolo 31.8.2008

V naléhavých případech může žádost být podána i mimo uvedené termíny.

2. kolo bude vyhlášeno pouze v případě, že se nevyčerpá celkový objem finančních prostředků určených pro Grantový program kultura 2008.

Použití grantu:

Obecně platí, že grant (příspěvek, dotace) musí být použit výhradně pro zajištění projektu. Hospodaření projektu musí odpovídat zásadám zdravého finančního řízení. Prostředky na zajištění projektu musí být vynaloženy během realizace projektu (až po podpisu smlouvy, nikoli zpětně). Musí být skutečně vynaloženy (budou zachyceny v účetnictví příjemce nebo předloženy prokazatelné doklady, pokud příjemce účetnictví nevede). Pokud by měl být projekt podpořen veřejnými prostředky od jiného poskytovatele, uvede žadatel částku a název organizace, která dotaci poskytne, v poznámce u rozpočtu projektu.

Další informace získáte na www.milevskykraj.cz nebo www.milevsko-mesto.cz.
Josef KašparMísto, termín a způsob doručení žádosti:Žádost je třeba zaslat nebo osobně doručit do podatelny Městského úřadu Milevsko, nám. E. Beneše 420, 399 16 Milevsko vždy do dne uzávěrky uvedené v grantovém kalendáři do 14 hodin. Žádost musí být předložena v jednom originálu a jedné kopii. Na obálce musí být označení „Grantový program KULTURA 2008“.

Josef Kašpar           
Aktualizace webu nezávislých / 13.03.2008
V minulých dnech byla aktualizována internetová adresa www.nezavislemilevsko.kvalitne.cz. Naleznete v ní kromě jiného také návrhy studie supermarketu Lídl ve středu města, text petice proti přemístění autobusového nádraží, ankety, ve kterých můžete hlasovat a funkční návštěvní knihu.
Josef Kašpar           
Web města trápí zastupitele / 19.10.2007
Na webu Města Milevska 'www.milevsko-mesto.cz' bylo nedávno spuštěno veřené diskusní fórum umožňující publikování anonymních příspěvků. Fórum plní svůj účel, to znamená, že se na něm objevují různé dotazy a kritické názory. Témata jsou aktuální: Muzeum, Odvolání ředitele SPOS, Parkovací automaty, Cvičák pro psy a podobně. Jak se dalo čekat, anonymní diskutující si neberou servítky a s pravdivostí ani stylem svých názorů si hlavu nelámou.

Diskusi se snaží moderovat a na dotazy čtenářů odpovídá převážně místostarosta pan Polanecký. Na 9.zasedání Zastupitelé Města Milevska 30 minut diskutovali o tom, zda to dělá dobře. Někteří zastupitelé v čele s panem starostou Heroutem hájili možnost anonymní diskuse, jiní (pan Kašpar, pan Procházka, paní Stráská a další) žádali zpřísnit cenzuru. Když však pan Polanecký nabídl, aby se kritici ujali role moderátora, nikdo ze zastupitelů tuto roli nepřijal.

Zastupitelé pan Šrámek a paní Stráská prohlásili, že na internetovém fóru Města Milevska nejen že nebudou odpovídat na dotazy čtenářů, ale že je ani nečtou, protože se jim styl příspěvků nelíbí. Z toho plyne, že někteří zastupitelé nemají v úmyslu využívat prostředky vložené do tvorby webových stránek města a trpělivými slušnými odpověďmi vychovávat svoje neposlušné, protivné a škodolibé spoluobčany. Proč se tedy nechali zvolit?

Pan Šrámek svůj záporný přístup k internetovému fóru odůvodnil tím, že je připraven s občany diskutovat osobně z očí do očí. Vyznělo to tak, že pan Šrámek místo internetové diskuse dává přednost osobním setkáním s občany, ale neuvedl místo ani časový plán těchto setkání. Na můj e-mailový dotaz zda a kdy s ním mohou občané veřejně diskutovat odpověděl:
"Dobrý den. Nepořádám žádná veřejná setkání s občany. Myslel jsem tím, že raději řeším věci osobně než přes e-mail a to i přesto, že těch e-mailů vyřizuju tak 25 denně.
Mějte pěkný den L.Šrámek"

Překvapilo mne, kolik času zasupitelé věnovali tomuto celkem banálnímu problému. Jak totiž správně řekl pan starosta, anonymní příspěvky nevypovídají o úrovni úřadu ani zastupitelů, ale o úrovni občanů. Pokud budou povoleny, mohou se zastupitelé a úřad dozvědět, co si o nich myslí jejich kritici. Pokud povoleny nebudou, nejspíš se to nedozví.
Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]