Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Vítání sv. Martina / 14.11.2014
Farní charita Milevsko uspořádala ve spolupráci s Římskokatolickou farností Milevsko akci - Vítání sv. Martina. Ve středu 12. listopadu po mši sv., která byla zaměřena zvláště na děti - které se zde se dozvěděly informace o tom, kdo to byl sv. Martin, kdy žil a čím je známý..... P.František si před společnou modlitbou Otčenáš pozval k sobě před lavice děti. Držely se za ruce a společně jsme se všichni modlili. Dětí bylo okolo oltáře asi 25. Po mši sv. se před kostelem sv. Bartoloměje seřadil dlouhý lampionový průvod dětí, rodičů, prarodičů a zaměstnanců Farní charity. Akce se zúčastnily i děti, které navštěvují novou sociální službu NZDM (Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež) a také děti, které se zúčastňují tvořivých dílen služby Rozárka, která také sídlí v nově zrekonstuovaném objektu v Hůrecké cestě. Přidali se i ti, kteří v kostele na mši sv. nebyli. Pak se celá skupina pomalu přesunula na louku na Hůrkách, kde v kruhu rozžaté louče vítaly příchozí. Po několika písničkách a hlasitém volání všech dětí na svatého Martina se pomalu ze tmy opravdu vynořila postava na koni. Sv. Martin přijel !!! Některé děti se bály, na velkého koně a jezdce se dívaly s respektem. Ale sv. Martin byl hodný, řekl dětem několik zajímavých momentů ze svého života a sdělil, že ještě sníh neveze. Zato přivezl velký košík plný malých koláčků. Všem moc chutnaly. Děti se poctivě dělily se svými kamarády nebo s rodinnými příslušníky, protože i sv. Martin se rozdělil o svůj plášť s chudým žebrákem. Děti si mohly hodného koně i pohladit. Sv. Martin potom na svém koni odjel do dálky a všichni se po krásném zážitku rozešli do svých domovů.
Farní charita Milevsko           
Městská rada zvolená 5.11.2014 / 12.11.2014
Na ustavujícím zasedání nového Zastupitelstva Města Milevska byla dne 5.11.2014 zvolena nová Rada Města Milevska v tomto složení:

Starosta: <b>Ing. Ivan Radosta</b> (Jihočeši)
Místostarosta: <b>Mgr. Martin Třeštík</b> (ČSSD)

<b>Členové:</b>
Mgr. Petr Barda (Jihočeši)
Karel Procházka (Jihočeši)
Ing. Lubomír Šrámek (TOP 09)
Mgr. Pavel Koutník (TOP 09)
Ing. Mgr. Miroslav Doubek (Svobodní)
Pavel Bolek           
Volby do zastupitelstva Města Milevska 2014 / 05.11.2014
Ve volbách do zastupitelstva Města Milevska konaných ve dnech 10.-11.10.2014 přesvědčivě zvítězilo hnutí \"Jihočeši 2012\" vedené podnikatelem Ing.Ivanem Radostou. Získalo 23% hlasů a 5 mandátů.

Na druhém místě skončila ODS vedená s dosavadním starostou Bc.Zdeňkem Heroutem. Získala 16% hlasů a 4 mandáty.

Na třetím místě skončila ČSSD vedená s dosavadním místostarostou Mgr.Martinem Třeštíkem. Získala 14% hlasů a 3 mandáty.

Na čtvrtém místě skončila TOP 09 vedená Ing.Lubomírem Šrámkem. Získala celkem 12% hlasů a 3 mandáty.

Těsně za ní na pátém místě skončila KSČM vedená Ing.Bohuslavem Benešem. Získala 12% hlasů a 2 mandáty.

Na šestém místě skončila Strana svobodných občanů vedená Ing. Miroslavem Doubkem. Získala 9% hlasů a 2 mandáty.

Do zastupitelstva se ještě dostalo hnutí ANO 2011 s 8% hlasů a 1 mandátem a KDU-ČSL se 6% hlasů a 1 mandátem.

Zde najdete <A href=/dokumenty/volby_2014.pdf target=_blank>volební výsledky</A> a <A href=/dokumenty/zastupitele_2014.pdf target=_blank>seznam zvolených zastupitelů</A>.
Pavel Bolek           
Oslava Dne charity v Milevsku / 11.10.2014
Každoročně okolo svátku sv. Vincence z Pauly – patrona charity –v celé republice slaví jednotlivé charity svůj den. V Milevsku to bylo právě v sobotu 27.9.2014. V letošním roce si připomínáme již 15 let od získání vlastní právní subjektivity. Oslava Dne charity začala v 16 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v klášteře. Mši sv. za charitu, její příznivce a dobrodince sloužil sepekovský děkan Mikuláš Selvek. Sluníčko nám přálo, po mši svaté na nádvoří všem přítomným zatancovali mladí z taneční skupiny EFK pod vedením pana Kálala. Hosté si dali občerstvení, chlebíčky, jednohubky, koláčky (dar Pekařství Malá Marie, Bernartice), cukroví (dar paní Anny Čunátové z Oseka), kávu, čaj, vodu. Děti mohly vyrábět razítka z brambor nebo si nechat nakreslit třeba kočičku na obličej. Pak následoval v Latinské škole koncert Jiřího Smrže (kytarista, písničkář a básník) a Bena Lovetta (Američan, houslista). Jiří Smrž je držitelem ceny Anděl za rok 2013, byl velice skromný a milý. Jeho texty svou hloubkou některé posluchače rozplakaly. Ben Lovet hrál tak, jakoby se s houslemi už narodil. Tento koncert byl nádhernou tečkou naší oslavy, také poděkováním všem našim příznivcům, dárcům, přátelům, dobrovolníkům a hostům. Poděkování samozřejmě patří i všem zaměstnancům, kteří v milevské charitě působí nebo působili.
Alena Růžičková, FCH Milevsko
Farní charita Milevsko           
Oficiální otevření nové sociální služby - NZDM sv. Františka z Assisi / 11.10.2014
Ve středu 24.9.2014 jsme slavnostně otevřeli nový „nízkopráh“,který bude sloužit dětem a mládeži v Milevsku a okolí. Symbolickou pásku přestřihly hned troje nůžky: v rukou pana děkana Františka Míčka, starosty města Zdeňka Herouta a ředitelky FCHM Aleny Růžičkové. P. František Marek Míček prostory vysvětil, starosta popřál mnoho úspěchů a přislíbil dětem pingpongový stůl. V klubu jsou dětem k dispozici stolní hry, fotbálek, hudebna a PC. K objektu patří i malá zahrada. Objekt je zrekonstruován pomocí daru nadace německých katolíků Renovabis a dalších drobných dárců. Celá akce probíhala v celostátním týdnu „nízkoprahů“. Součástí otevření byla prohlídka všech prostor, hudební vystoupení pod vedením Dorotky Lukášové, slavnostní přípitek a malé občerstvení. Návštěvníků jsme přivítali cca šedesát. Všichni si přejeme, aby si klub našel ve městě své místo a mládež v něm vždy nalezla pomoc, radu a podporu – jako alternativu života na ulici.
Farní charita Milevsko           
Cyklistické závody dětí a mládeže BAŽANTNICE 2014 / 23.06.2014
V neděli 22.6.2014 uspořádal Klub amatérských cyklistů v Milevsku závody dětí ve věku 4-16 let na kolech a odstrkovadlech. Počasí závodu přálo, a tak nebyla nouze o závodníky ani diváky. Děkujeme pořadatelům za hezkou akci!
<A href="/fotky/bazantnice_2014_vysledky.pdf">Výsledková listina</A>
<A href="/fotky/bazantnice_2014_u4_priprava.jpg">Příprava na start kategorie U4</A>
<A href="/fotky/bazantnice_2014_u4_start.jpg">Start kategorie U4</A>
<A href="/fotky/bazantnice_2014_u4_jizda.jpg">Jízda závodnice kategorie U4</A>
<A href="/fotky/bazantnice_2014_u6_start.jpg">Start kategorie U6</A>
<A href="/fotky/bazantnice_2014_u12_vitezi.jpg">Vítězi kategorie U12</A>
Pavel Bolek           
Ivan Hlas Trio - ohlédnutí / 17.06.2014
Zdravím všechny příznivce Hudebních Sklepů v Milevsku!

11. ročník Hudebních sklepů v Milevsku je nenávratně pryč, a tak ještě jednou díky vám divákům za hojnou účast. Dále díky sponzorům, jihočeskému kraji a domu kultury milevsko za finanční podporu, zvukařům (milan dvořák a honza škorec) za skvělý zvuk a vinotéce KD Wine za občerstvení...

Ke dvěma posledním koncertům se vracím několika fotkami, neboť ty nejlépe vyjadřují "jak bylo".

Hezké léto všem!
Josef Veverka

Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]