Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
[ administrace ]
[ Bohuslav Hedvik ] [ Daniela Balážová ] [ František Dragoun ] [ Ing. Ondřej Bernot ]
[ Ivana Stráská ] [ Josef Žižka ] [ Karel Reiniš ] [ Marie Bolková ]
[ Martin Třeštík ] [ MUDr. Iva Hodková ] [ Simona Švarcová ] [ Stanislav Kázecký ]
[ Václav Chlum, Tomáš Chlum, Luboš Kolafa ] [ Václav Jedlička ] [ Vladimír Korecký ] [ Zdeněk Pavlík ]


Daniela Balážová

klientka Domova sv. Alžběty pro matku a dítě ve Veselíčku

"Nehodlám se vrátit domů"
Paní Balážová je příjemná a sympatická žena. Málokdo by řekl, že ještě před čtyřmi měsíci, kdy nastupovala do azylového domu ve Veselíčku, byla psychicky a fyzicky téměř na dně.
Její život se přitom podobá osudu tolika žen: našla si velkou lásku, vdala se, povila manželovi tři děti.
Vcelku standardní životopis. Až na to, že pár týdnů po svatbě ji manžel začal bít. Týral ji i duševně. Neuvěřitelných sedmnáct let si zakrývala modřiny mejkapem.

“Strašně jsem se styděla, nevycházela jsem ven, takže o tom, co se děje u nás doma, nikdo nevěděl,” říká. “Pak jsem sebrala všechnu odvahu a obtelefonovala jsem několik zařízení pro matky s dětmi. A dostala jsem se sem, do Veselíčka,” vypráví a usmívá se.
Všichni ji tu prý velmi pomohli. Dnes opět působí jako vyrovnaná a sebevědomá žena. Chce si najít podnájem a práci. Nikdo však nemůže předvídat, jaké stopy na její psychice zanechala léta s tyranským manželem. Ten ji sem přijel vydírat, odvezl jí šestiletého syna a navíc tu ještě stačil napadnout jednoho mladíka na civilní službě. Paní Balážová doufá, že po vyřízení formalit dostane syna zpět. Nemá s manželem totiž vyřízenou úpravu styku. Žádost o rozvod již podala. Zatím žije ve Veselíčku s dcerkami Veronikou a Irmou. Dobře vychází s ostatními maminkami i s obyvateli vesnice. A vypadá, že ví, co chce.

Publikoval: Iva Hanzlíková dne 16.07.1999
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]