Uživatel: nepřihlášen    přihlásit
[ úvod ]
[ stalo se ]
[ chystá se ]
[ názory ]
[ firmy ]
[ tržiště ]
[ lidé ]
Publikování článků v této rubrice je honorováno. Za obsah publikovaných informací odpovídá jejich autor, nikoliv správce webu.
Milevsko má doménu ! / 30.12.1998
Milevsko má doménu !
(na rozdíl od Písku)
Ano, Milevsko má již od 9. července 1998 svou internetovou doménu se snadno zapamatovatelným názvem www.milevsko.cz. Najdete v ní aktuality z jednání zastupitelstva, komentáře, rozhovory s významnými osobnostmi, historii, fotografie a mapu města, seznam podniků a institucí (už jste se zaregistrovali ?), bezplatnou i placenou inzerci a řadu užitečných odkazů (obchodní rejstřík, jízdní řády, akcie, informace pro podnikatele a další). Co je však nejdůležitější: Ta doména je nás všech - milevských občanů. Všichni máme možnost podílet se na její tvorbě svými články, názory, inzeráty, fotografiemi, připomínkami a návrhy na další vývoj. Buďte hrdí na tuto možnost, kterou má jen málo měst, a využijte jí. Vždyť svoje necenzurované názory můžete publikovat v plném znění ! Doménu totiž nevlastní žádný úřad, ale soukromá společnost Kompas Milevsko s.r.o., která provoz domény i tvorbu stránek hradí ze svých prostředků a z placené inzerce.

Zjistili jsme, že v Internetu existují také oficiální stránky Města Milevska, vytvořené za peníze daňových poplatníků společností Česká vydavatelská pro Internet s.r.o. Mají adresu www.mesta.obce.cz/vyhledat.asp?zuj=549576 a najdete na nich tři stránky textových informací o struktuře Městského úřadu a samosprávy (údaj platný k 31.3.1999). Také na tyto stránky můžete umístit svou bezplatnou inzerci, doufáte-li, že je někdo bude číst. Existují tedy jak oficiální tak neoficiální internetové milevské stránky. Že by to někomu vadilo ? Vždyť s tištěnými novinami jsme na tom stejně . Alespoň můžeme srovnávat jejich úroveň.

Mnohem hůře je na tom s internetovou adresou spousta měst. Např. adresu www.pisek.cz vlastní společnost "GLOBE Internet s.r.o. Praha 6, Nad Závěrkou 16". Nevyužívá ji, pouze ji blokuje proti použití někým jiným. Proto dnes Písek narozdíl od Milevska nemá svou doménu a své stránky vystavuje na adrese www.mesta.obce.cz/pisek. Adresu www.milevsko.cz by patrně stihl stejný osud, kdyby si ji včas nezaregistrovala společnost Kompas (proč si ji včas nezaregistroval Městský úřad, to skutečně nevím).

V současné době Městský úřad v Milevsku nevyužívá možnosti publikovat v doméně www.milevsko.cz, ale usiluje o její získání od společnosti Kompas. Ta sice nemá v úmyslu ji prodat, ale v případě skutečně atraktivní cenové nabídky i tuto možnost připouští. Město však zatím společnosti Kompas vůbec žádnou cenovou nabídku nepředložilo. Místo toho ve svých dopisech slibuje "použití všech možných nástrojů". Jaké nástroje to jsou a jak obratně s nimi Město zachází si každý může přečíst na Internetu. Nicméně spor nespor, doména tu je a funguje. A kdo nemá Internet doma ani v práci, může si svou doménu prohlédnout třeba v cukrárně Kompas při dobré kávě a čerstvém zákusku.

Pavel Bolek
Pavel Bolek           
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46    
[ nezávislý internetový zpravodaj vydává Kompas Milevsko s.r.o. odpovědný redaktor Ing. Pavel Bolek -pbo- © 1998, 2002, 2007 ]